دلالان و برخی مدیران در عرضه فولاد اخلال ایجاد می کنند

دلالان و برخی مدیران در عرضه فولاد اخلال ایجاد می کنند

دلالان و برخی مدیران در عرضه فولاد اخلال ایجاد می کنند

جدی، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید: لازمه ساماندهی بازار فولاد، شفاف شدن ساز و کار عرضه است. در حال حاضر دلالان و برخی مدیران فولادی گلوی عرضه را به نفع خود می‌گیرند تا بتوانند با همکاری واسطه‌ها بازار را مدیریت کنند.

 

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، علی جدی نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت نابسامان بازار فولاد، گفت: التهاب موجود در این حوزه سودهای کلانی برای واسطه‌ها ایجاد می‌کند. این افراد به نهادهای تصمیم گیر متصل بوده و محصولات فولادی را از تولیدکننده خریداری و با قیمت‌های گزاف به مصرف‌کننده می‌فروشند، که این امر موجب التهاب بازار می‌شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: تولید فولاد کشور دو برابر مصرف است در حالیکه در شرایط کنونی مصرف‌کننده برای خرید شمش فولاد با مشکل روبرو بوده و ناچار است برای تامین آن قیمت‌های بالایی پرداخت کند، چراکه محصولات فولادی را از واسطه‌ها خریداری می‌کند.

این نماینده در مجلس یازدهم اضافه کرد: اگر همه تولیدکنندگان زنجیره فولاد فعال شوند، از یک سو ارزش افزوده بیشتری برای کشور ایجاد می‌شود و از سوی دیگر اشتغالزایی محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح تولید و توسعه پایدار زنجیره‌ فولاد که در کمیسیون صنایع و معادن تصویب شده، تلاش می‌کند با واقعی کردن قیمت محصولات فولادی از التهاب بازار بکاهد، ادامه داد: لازمه ساماندهی بازار فولاد، شفاف شدن ساز و کار عرضه است؛ در حال حاضر دلالان و برخی مدیران فولادی گلوی عرضه را به نفع خود می گیرند تا بتوانند با همکاری واسطه‌ها بازار را مدیریت کنند.

 

کمتر از ۳۰ درصد تولید فولاد در بورس عرضه می‌شود

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در صورتی که عرضه فولاد شفاف شده و به میزان کافی باشد، بازار ساماندهی می‌شود.

جدی با بیان اینکه کمتر از ۳۰ درصد تولید فولاد در بورس عرضه می‌شود، ادامه داد: در این شرایط محصولات فولادی در بازار آزاد و توسط واسطه‌ها با قیمت‌های زیادی به فروش می‌رسد.

 

منبع: tahlilbazaar.com/xFGs

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


با رقابت مخرب، هزینه تولید فولاد در کشور بالا می‌رود
کنترل قیمت فولاد با رشد عرضه
دستیابی به بالاترین میزان تولید فولاد خام در تاریخ فولاد مبارکه
دلالان و برخی مدیران در عرضه فولاد اخلال ایجاد می کنند
فولاد مبارکه با نورد گرم جدید خود، نیاز تمام صنایع را تامین می‌کند
نظام قیمت‌گذاری آهن مشکل دارد

درباره ما


شرکت آرتا تجارت آهن امین، فعالیت حرفه ای خود را با هدف تامین نیاز مشتریان در بازار فولاد و خرید و فروش آهن آلات ساختمانی، از سال 1385 ۀغاز نموده است. اولویت ما، رضایت مشتریان است.

در همین راستا،کارشناسان مجرب ما آماده ارائه خدمات و مشاوره در زمینه آهن آلات ساختمانی به شما عزیزان می باشند. عمده فعالیت مجموعه آرتا تجـارت آهن امین، تامین و خریـد و فـروش آهن آلات ساختمانـی(تیــرآهن، میلگــرد، نبشی و ناودانی، پروفیـل و ورق) می باشد.

Copyright © 2020 Ahanamin Company. Designed by  LunaTech