نظام قیمت‌گذاری آهن مشکل دارد

نظام قیمت‌گذاری آهن مشکل دارد

نظام قیمت‌گذاری آهن مشکل دارد

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام اینکه نظام قیمت گذاری در بازار آهن مشکل دارد، گفت: نمی دانیم براساس کدام استدلال و یا شیوه نامه قیمت در بازار یک مرتبه افزایش پیدا می‌کند.

 

به گزارش تاسیسات نیوز، درطول هفته های اخیر التهابات قیمتی در بازار آهن و فولاد به طرق مختلف به وجود آمده است. در برخی از روزها با کاهش قیمت دلار قیمت آهن در بازار ثابت و متاسفانه با افزایش قیمت ارز ، بازار شاهد افزایش قیمت ها در انواع میلگرد و آهن بوده است.

همین موضوع عاملی شده تا فروشندگان آهن از اوضاع گله مند بوده و خواستار نظامی یکپارچه در قیمت گذاری محصولات فولاد و آهن شوند.

 

به اعتقاد فروشندگان آهن قیمتها در بازار هیچ معیاری نداشته و همین موضوع آن ها را در بلاتکلیفی قرار داده است. مشخص نیست براساس کدام استدلال قیمتها افزایش و یا کاهش پیدا می کند. این امر معاملات را تحت تاثیر قرار داده و رکود شدیدی در بازار حاکم است.

 

حمیدرضا رستگار به عنوان رئیس اتحادیه فروشندگان آهن در همین ارتباط با اعلام اینکه گرانی مسکن رکود بازار فروش آهن را تشدید کرده است به خبرنگار تسنیم، گفت: ساخت و ساز کاهش پیدا کرده، قیمت مسکن افزایش قابل توجهی پیدا کرده است و همین امر با درنظر گرفتن کاهش قدرت خرید مردم بازار آهن را با رکود مواجه ساخته است.

 

وی با گلایه از اینکه علاوه براین با تغییرات نرخ ارز بازار آهن تحت تاثیر قرار می گیرد افزود: ما چندین بار در قالب نامه اعلام کرده ایم نظام توزیع آهن و فولاد در بازار مشکل دارد. حتی ایراداتی به شیوه نامه دولت در بخش فولاد مطرح کرده ایم اما متاسفانه هیچ گوش شنوایی وجود ندارد.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با تاکید براینکه ما به عنوان نهاد رسیدگی به عملکرد توزیع کنندگان، نمی دانیم مسئولین چه نسخه ای برای بازار آهن و فولاد به کار گرفته اند، گفت: چرا هر کیلو میلگرد در بازار یک مرتبه ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان می شود.

این درحالی است که همین کالا هفته گذشته ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است. به اعتقاد ما نظام توزیع مشکل دارد و همین موضوع باعث شده تا مصرف کنندگان در خرید محصولات مورد نیاز خود با قیمتهای مناسبی روبرو نباشند.

 

رستگار اضافه کرد: نمی دانیم کشف قیمت در بورس براساس چه سازوکاری انجام می شود. عملکرد بورس برای ما شفاف نیست. اگر توزیع درست انجام می شود به طور حتم بازار با چنین التهابات قیمتی روبرو نخواهد شد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


با رقابت مخرب، هزینه تولید فولاد در کشور بالا می‌رود
کنترل قیمت فولاد با رشد عرضه
دستیابی به بالاترین میزان تولید فولاد خام در تاریخ فولاد مبارکه
دلالان و برخی مدیران در عرضه فولاد اخلال ایجاد می کنند
فولاد مبارکه با نورد گرم جدید خود، نیاز تمام صنایع را تامین می‌کند
نظام قیمت‌گذاری آهن مشکل دارد

درباره ما


شرکت آرتا تجارت آهن امین، فعالیت حرفه ای خود را با هدف تامین نیاز مشتریان در بازار فولاد و خرید و فروش آهن آلات ساختمانی، از سال 1385 ۀغاز نموده است. اولویت ما، رضایت مشتریان است.

در همین راستا،کارشناسان مجرب ما آماده ارائه خدمات و مشاوره در زمینه آهن آلات ساختمانی به شما عزیزان می باشند. عمده فعالیت مجموعه آرتا تجـارت آهن امین، تامین و خریـد و فـروش آهن آلات ساختمانـی(تیــرآهن، میلگــرد، نبشی و ناودانی، پروفیـل و ورق) می باشد.

Copyright © 2020 Ahanamin Company. Designed by  LunaTech